Lojtarët që nuk u tunduan nga paratë, por qëndruan besnik ndaj skuadrave të tyre - Bota Sot
Lojtarët që nuk u tunduan nga paratë, por qëndruan besnik ndaj skuadrave të tyre

Futboll

Lojtarët që nuk u tunduan nga paratë, por qëndruan besnik ndaj skuadrave të tyre

Më: 4 maj 2019 Në ora: 14:53
Francesco Totti

Futbolli në ditët e sotme është shumë dinamikë, dhe transferime me shifra marramendëse, dhe me afate kalimtar që sjellin gjëra të pabesueshme.

Në këto vite, ka qenë e vështirë të gjesh lojtar besnik, që kalojnë karrierën vetëm në një skuadër.

Për të gjetur raste të ngjashme, duhet të kthehemi disa vite para, kur kanë përfunduar karrierën lojtar si Paulo Maldini, Rayn Giggs dhe Francesco Totti.

Por, megjithatë, ka disa lojtarë që kanë vendosur të mos tundohen nga ofertat, dhe t’u qëndrojnë besnik skuadrave të tyre.

Francesco Totti (Roma)

Lev Yashin (Dinamo e Moskës)

Paul Scholes (Manchester United)

Steven Gerrard (Liverpool)

Xavi Hernandez (Barcelona)

Carles Puyol (Barcelona)

Ryan Giggs (Manchester United)

Paolo Maldini (Milan)

Daniele De Rossi (Roma)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...