Klubi më i vjetër në Europë prek fundin - Bota Sot
Klubi më i vjetër në Europë prek fundin

Futboll

Klubi më i vjetër në Europë prek fundin

Më: 4 maj 2019 Në ora: 19:48
Notts County

Notts County është lënë jashtë English Football League për të parën herë në histori pas humbjes në ndeshjen e fundit ndaj Swindon Town. 

Klubi më i vjetër profesionist në botë dhe një nga themeluesit e kampionatit anglez tani ka zbritur në kategorinë amatore. 

Magpies duhet të fitonin për të qëndruar në kategorinë e fundit profesioniste, por është mposhtur nga Swindon. 

Notts Coutny ishte tetë pikë larg shpëtimit në fund të janarit, por pas disa ndeshjeve të mira mund të shpëtonte me një fitore. 

Megjithatë humbja 3-1 i ka kthyer në një klub amator. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...