Revolucion në Barcelonë, 10 futbollistë drejt largimit - Bota Sot
Revolucion në Barcelonë, 10 futbollistë drejt largimit

Futboll

Revolucion në Barcelonë, 10 futbollistë drejt largimit

Më: 9 maj 2019 Në ora: 16:05
Foto ilustrim

Barcelona e gjen veten në udhëkryq pas turpërimit që e përjetoi në Anfield dhe tani po mendon t’i shesë shumë futbollistë për ta rifreskuar skuadrën për sezonin e ardhshëm.

Gjiganti katalonas nuk e ka pasur ndërmend të rrijë duarkryq në afatin kalimtar verës gjithsesi. Dhe më hiç tani kur pësoi humbje shkatërruese ndaj Liverpoolit në rrethanat më të pabesueshme.

Barcelona tashmë e ka blerë mesfushorin e talentuar holandez, Frenkie de Jong, nga Ajaxi, por nevojiten shumë më shumë ndryshime se kaq.

Por, së pari do të ketë shumë largime për ta ndryshuar dinamiken e skuadrës, sipas të përditshmes spanjolle “AS”.

Janë tre emra që tashmë e kanë të sigurt largimin: të huazuarit Kevin Prince Boateng dhe Jsison Murillo, të cilët do të rikthehet te skuadrat e tyre Sassuolo dhe Valencia respektivisht sepse në Barcelonë kanë shijuar vetëm pushime në gjashtë muajt e fundit.

Përveç tyre, do të shiten lojtarë të tjerë si qendërmbrojtësi Thomas Vermaelen, portieri Jasper Cillessen, mesfushori Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, anësori Malcom, mesfushori Ivan Rakitic dhe mesfushori Rafinha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...