Dy futbollistë të famshëm dënohen me 35 muaj burgim - Bota Sot
Dy futbollistë të famshëm dënohen me 35 muaj burgim

Futboll

Dy futbollistë të famshëm dënohen me 35 muaj burgim

Më: 9 maj 2019 Në ora: 18:12
Foto ilustrim

Një gjykatë në Moskë, të mërkurën, ka dënuar dy reprezentues të Rusisë me burgim, për përfshirjen e tyre në sulme vitin e kaluar.

Gjykata ka dënuar me 18 muaj burgim Aleksander Kokorinin, ndërsa Pavel Mamayevi me 17 muaj pas muajve seanca dëgjimore që kanë ngjallur interesin e publikut.

Mbrojtja e Kokorinit ka paralajmëruar apelimin, ka njoftuar agjencia ruse e lajmeve RIA.

Kokorin dhe Mamayev, që para arrestimit të tyre luanin në elitën e Rusisë dhe në përfaqësuese, kanë qenë në paraburgim që nga tetori i vitit të kaluar, pasi sulmet që kishin bërë nën ndikim të alkoolit kishin nxitur një reagim të fortë të autoriteteve.

Dy futbollistët janë kapur nga kamerat e sigurisë duke sulmuar dy shërbyes civilë, përfshirë edhe një zyrtar të Ministrisë së Tregtisë dhe po ashtu patën një zënkë me një shofer të një prezantuesi televiziv.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...