Rakitiq drejt transferimit tek Interi - Bota Sot
Rakitiq drejt transferimit tek Interi

Futboll

Rakitiq drejt transferimit tek Interi

Më: 10 maj 2019 Në ora: 12:58
Ivan Rakitiqit

Mesfushori kroat pritet të largohet nga Barcelona pas përfundimit të stinorit.

Transferimi i Ivan Rakitiqit tek Interi duket gjithnjë si më mundësi e madhe.

Sipas raportimeve që vijnë nga Spanja duket se bisedimet mes dy klubeve tashmë kanë nisur. El Mundo Deportivo, gazetë e afërt me Barcelonën, zbulon se drejtuesit “blaugrana” dhe ata të Interit kanë diskutuar për detajet e presin nënshkrimin për kalimin e mesfushorit kroat në Serie A. Bëhet fjalë për një marrëveshje që prej 50 milionë eurosh, as sa kampionët e Spanjës e vlerësojnë lojtarin.

Rakitiq ishte pranë largimit edhe verën e kaluar, por vendosi të qëndronte te Barça edhe për këtë sezon.

Tashmë ai ka vendosur ta nisë një eksperiencë të re, sepse transferimi i Frenkie de Jog i zvogëlon hapësirat në formacion.

Ndërkohë tek Interi, Rakitiq do të gjejë bashkëkombësin e tij Marcelo Brozoviq me të cilin do të krijonin një dyshe të fortë të mesfushës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...