Kur Fadil Vokrri kërceu lart mbi shpinën e Gravrilloviqit - Bota Sot
Kur Fadil Vokrri kërceu lart mbi shpinën e Gravrilloviqit

Futboll

Kur Fadil Vokrri kërceu lart mbi shpinën e Gravrilloviqit

Nga: Kemajl Goca Më: 10 maj 2019 Në ora: 15:16
Fadil Vokrri

Ka qenë pranvera e vitit 1985 përkatësisht me 13 maj, në stadiumin e qytetit në Prishtinë, u tubuan mbi 25.000 mijë shikues dhe në një atmosferë të zjarrtë Prishtina e gjunjëzoi me rezultat 1:0 Radniçkin e Nishit, në ndeshjen e vlefshme të elitës së futbollit ish jugosllav.

Image

Përbërja e ndeshjes Prishtina-Radniçki 1:0

I ndjeri Fadil Vokrri ka qenë lojtar i ndeshjes dhe madje i vlerësuar me notën 10 nga sporti i Rilindjes.

Image

Kur Fadil Vokrri kërceu lart mbi shpinën e Gravrilloviqit

Vokrri kishte kërcyer lart mbi shpinën e Gravrilloviqit dhe me kokë goditi bukur duke e kaluar topi edhe portierin Milenkoviq dhe i siguroi fitoren Prishtinës me 1:0. Ajo që bie në sy, ishte guximi i Vokrrit kur kërceu aq lart dhe la të shtangur lojtarët e Radniçkit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...