Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin - Bota Sot
Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin

Futboll

Edhe Bayerni hyn në garë për Griezmannin

Më: 15 maj 2019 Në ora: 15:57
Grienzman

Antoine Griezmann e ka konfirmuar largimin nga Atletico Madridi dhe ka gjasa të mëdha t’i bashkohet Barcelonës. Mirëpo, sulmuesit francez ia ka mësyrë edhe Bayern Munichu

Barcelona nuk është ekipi i vetëm i interesuar për Antoine Griezmannin.

Në fakt, sulmuesi i rrezikshëm njoftoi të martën përmes rrjeteve sociale se këtë verë do të largohet përfundimisht nga Atletico Madridi.

Dhe, mediat spanjolle sigurojnë se e ardhmja e përfaqësuesit francez do të jetë e lidhur me Barcelonën.

Mirëpo, kështu nuk mendon edhe “Radio Cope”.

Sipas saj, interesim për kampionin botëror me Francën ka shprehur edhe Bayern Munichu.

Madje, gjiganti bavarez ka bërë hapa përpara për francezin dhe i ka nisur bisedimet me motrën e futbollistit.

Griezmann është njëri prej sulmuesve më të mirë në botë viteve të fundit.

Ai e ka drejtuar me sukses sulmin e “Los Colchoneros”, me të cilët ka qenë mjaft konkurrentë në La Liga dhe në Champions League. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...