Frenkie De Jong zgjedhe lojtari i vitit në Eredivisie - Bota Sot
Frenkie De Jong zgjedhe lojtari i vitit në Eredivisie

Futboll

Frenkie De Jong zgjedhe lojtari i vitit në Eredivisie

Më: 17 maj 2019 Në ora: 13:57
Frenkie De Jong

Frenkie De Jong ka qenë truri i mesfushës së Ajaxit në këtë sezon mahnitës, ku skuadra nga Amsterdami ka befasuar të gjithë me paraqitjet e mira.

Përveç që fituan titullin e kampionit dhe Kupën e Holandës, Ajaxi ka luajtur deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, por për fat të keq është eliminuar në sekondat e fundit nga Tottenhami.

De Jong ka zhvilluar sezonin e fundit me Ajaxin, pasi në verë do të transferohet te Barcelona në La Liga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...