Eksodi i emblemave të Atl.Madrid, Simeone: “Jam krenar për të larguarit!” - Bota Sot
Eksodi i emblemave të Atl.Madrid, Simeone: “Jam krenar për të larguarit!”

Futboll

Eksodi i emblemave të Atl.Madrid, Simeone: “Jam krenar për të larguarit!”

Më: 19 maj 2019 Në ora: 06:34
Diego Pablo Simeone

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Pablo Simeone, u intervistua nga “BeIn Sports” pas barazimit 2-2 të marrë me rekuperim në transfertë ndaj Levante. Veç komentit për ndeshjen e fundit të kampionatit që konfirmoi madrilenët nënkampionë të Spanjës, Simeone ka thënë fjalën e tij për largimet e shumta nga skuadra, që do të konkretizohen në këtë merkato vere.

“Në pjesën e parë nuk luajtëm mirë, ndërsa në të dytën u përballëm me ndëshkimin e Correa me karton të kuq. Një moment që dukej se do krijonte një situatë të vështirë. Në të vëretë ndodhi e kundërta. Doli në pah skuadra dhe shpirti luftarak, me krenari dhe dëshirë për t’ja dalë”, komentoi trajneri argjentinas.

“Përfundimi i një epokë? Jam krenar për futbollistët që largohen, sepse kanë dhënë shumë për ekipin. Gjëja më interesante që Godin, Griezmann, Juanfran dhe Filipe lënë trashëgimi te Atletico Madrid nuk janë titujt dhe trofetë, por respekti. Në sport kjo gjë vlen shumë”, deklaroi Simeone.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...