Betis shkarkon trajnerin pas fitores ndaj Realit! - Bota Sot
Betis shkarkon trajnerin pas fitores ndaj Realit!

Futboll

Betis shkarkon trajnerin pas fitores ndaj Realit!

Më: 19 maj 2019 Në ora: 16:33
Betis shkarkon trajnerin pas fitores ndaj Realit!

Quique Setien është shkarkuar nga bankina e Betisit pasi fitoi 2:0 ndaj Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Liga. Trajneri spanjoll ishte në krye të skuadrës që prej qershorit të vitit 2017 dhe për dy sezone udhëhoqi skuadrën në Spanjë dhe kupat e Europës. Ishte vetë trajneri Setien që e konfirmoi me fjalë të tërthorta se do të largohet, ndërsa pak minuta pas tij klubi e zyrtarizoi vendimin, duke e bërë publik. “Ju duhet të kuptoni origjinalitetin e këtij klubi, vetë qytetin dhe hobin e tyre. Unë ndoshta kam qenë një nga ata që nuk e kuptova këtë që kur kam ardhur, duhet të kisha përshtatur dhe përfshirë më shumë në disa situata”, tha Setien.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...