Paolo Maldini krijon futbollistin ideal - Bota Sot
Paolo Maldini krijon futbollistin ideal

Futboll

Paolo Maldini krijon futbollistin ideal

Më: 22 maj 2019 Në ora: 09:30
Legjenda e Milanit

Legjenda e Milanit dhe anëtari i bordit drejtues te skuadra Rossonere, Paolo Maldini ka qenë i ftuar në emisionin “LineDiletta” të “DAZN”.

Italia ka dhënë një deklaratë interesante sa i përket asaj se si duhet të jetë futbollisti ideal.

Interesant është fakti se ai nuk e përmendi fare Messin, teksa tregoi karakteristikat e futbollistit të kompletuar.

Sipas njeriut që i ka fituar pesë Liga të Kampionëve, një lojtar i përpiktë duhet të ketë aftësitë fizike të Cristiano Ronaldos, kontrollin e topit si të Fenomenit Ronaldo, vizionin e Platinis dhe personalitetin e Maradonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...