Kjo është dëshira e Herkulesit të Kosovës për djalin e tij  - Bota Sot
Kjo është dëshira e Herkulesit të Kosovës për djalin e tij 

Futboll

Kjo është dëshira e Herkulesit të Kosovës për djalin e tij 

Nga: Kemajl Goca Më: 22 maj 2019 Në ora: 11:25
Kjo është dëshira e Herkulesit të Kosovës për djalin e tij 

Herkulesi i Kosovës, Bujar Muli, njeriu që merret me sportet ekstreme, që njihet me ngritjen e peshave të rënda, thotë se është i bekuar që Zoti ia ka dhuruar një djalë të bukur dhe dëshira e tij është që një ditë të bëhet sportist, të jetë ambasadori më i mirë i shtetit të Kosovës. 
“Dëshira ime është që një ditë djali im të bëhet një futbollist shumë i madh. Shpresoj që do të luan ndaj ligë të Anglisë.
Besoj shumë që ka mu marr me sport domethënë me futboll sepse baba im ka qenë një futbollist shumë i mirë. Vëllai im i madh, edhe ai ka luajt një kohë në KF Vushtrria për juniorët gjithashtu edhe unë kam luajtur për Vushtrrinë domethënë isha portier. 
E për këtë shumë kam besim në Zotin që djali im do të bëhet një futbollist i madh. Unë nuk kisha pas dëshirë që djali im të merret me sportin tim të cilin unë e praktikoj. 
Për arsye se është sport ekstrem dhe i rrezikshëm, të gjitha kushtet do ja plotësoj që të shkollohet në futboll. 
Ky ka një përparësi sepse ka lind në Zvicër e këtu janë kushtet shumë më të mira se tek ne në Kosovë”, tha Muli për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...