Reali apo Barcelona, ja kush e ka fituar më së shumti LaLigan 20 vitet e fundit - Bota Sot
Reali apo Barcelona, ja kush e ka fituar më së shumti LaLigan 20 vitet e fundit

Futboll

Reali apo Barcelona, ja kush e ka fituar më së shumti LaLigan 20 vitet e fundit

Nga: K.M Më: 22 maj 2019 Në ora: 13:16
Foto ilustrim

Real Madridi dhe Barcelona janë dy kundërshtarët më të mëdhenjë në botën e futbolli, kjo jo vetëm se vijnë nga i njejti shtet, jo vetëm për shkak të problemeve politike që ekzistojnë mes Spanjës dhe Katalonjës, por edhe për shkak të klasit të jashtëzakonshëm që, nga viti në vitë prezantojnë këto dy skuadra, përmes futbollistëve më të mirë të këtij sporti, që i posedojnë.

Këtë vit, fitues i LaLigas është shpallur skuadra e Barcelonës, duke i lënë prapa dy skuadrat nga Madridi, Real Madrdinin dhe Atletiko Madridin.

Por, interesante është të shihet një pasqyrë e titujve të LaLigas për 20 vitete e fundit, kur shihet një dominim i madhë i Barcelonës, kundrej Realit të Madridit.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...