Bayerni mposht me lehtësi Leipzingun dhe shpallet kampion i Kupës së Gjermanisë - Bota Sot
Bayerni mposht me lehtësi Leipzingun dhe shpallet kampion i Kupës së Gjermanisë

Futboll

Bayerni mposht me lehtësi Leipzingun dhe shpallet kampion i Kupës së Gjermanisë

Më: 25 maj 2019 Në ora: 22:23
Pamje nga ndeshja

Para pak çastesh ka përfunduar takimi i finales së madhe të kupës së Gjermanisë – ku kampion u shpall skuadra e Bayernit pasi mposhti me lehtësi klubin e Leipzingut.

Me dy gola të shënuar nga Robert Lewandowski dhe një gol nga Coman – skuadra e teknikut Kovac arriti që ta rrëmbej titullin e radhës në Gjermani pas Bundesligës.

Ndeshja u zhvillua me tensione të shumta pasi të dy skuadrat luftoni për këtë titull – ku u pa se gjiganti bavarez nuk i lejon këto befasi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...