Van Persie: Klopp më ka dhënë komplimentin më të mirë në karrierë - Bota Sot
Van Persie: Klopp më ka dhënë komplimentin më të mirë në karrierë

Futboll

Van Persie: Klopp më ka dhënë komplimentin më të mirë në karrierë

Më: 26 maj 2019 Në ora: 18:47
Klopp

Ish-ylli i Arsenalit dhe Manchester United, Robin Van Persie beson se trajneri aktual i Liverpoolit, Jurgen Klopp i ka dhënë atij komplimentin më të mirë në karrierë.

Van Persie, i cili luajti për Arsenalin dhe Manchester United në Premier Ligë, tha se Klopp e vlerësoi atë pasi ai luajti për Arsenalin kundër Borussia Dortmundit në Ligën e Kampionëve në vitin 2011.

“Jurgen Klopp më ka dhënë komplimentin më të bukur, ai më tha: ‘Unë kurrë nuk kam parë një lojtar që luan në tre pozicione në të njëjtën kohë”, tha ish sulmuesi për Voetbal International, siç raportohet nga Goal.

“Unë u ktheva në lojë, luajta në krahë, në qendër dhe prapa”, kujton Van Persie.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...