Gashit i skadon kontrata me Lirinë, e kërkojnë skuadrat elite - Bota Sot
Gashit i skadon kontrata me Lirinë, e kërkojnë skuadrat elite

Futboll

Gashit i skadon kontrata me Lirinë, e kërkojnë skuadrat elite

Nga: Kemajl Goca Më: 26 maj 2019 Në ora: 19:18
Gashit i skadon kontrata me Lirinë, e kërkojnë skuadrat elite

Liria nga Prizreni ka rënë nga elita e futbollit dhe nga edicioni i ri do të garojë në Ligën e Parë të Kosovës. Sulmuesit Qëndrim Gashit i ka skaduar kontrata me Lirinë dhe ende nuk dihet se në cilin klub do të shkojë në edicionin e ri, edhe pse ai e pranon se ka disa oferta nga ekipet elite. 
“Arsyeja pse do të largohem është se me ka skaduar kontrata dhe jam lojtar i lirë. Kam tri oferta në Superligë dhe në ditët në vazhdim do të vendosi për të ardhmen. Ende nuk më është ofruar diçka nga Liria, pra një ofertë e re”, tha Gashi për gazetën kombëtare “Bota sot”. 
Gashi është prej sulmuesve më të mirë në vendin tonë, i cili është  rritur nga klubi prizrenas. Ai pjesë e këtij ekipit ka qenë që nga shkolla e futbollit kur kishte 11 vjeç dhe ka debutuar ende pa i mbush 17 vjeç. 
Madje mbahet mend që ka debutuar në vitin 2012 edhe si lojtari më i ri në Superligë. Edicionin që e lamë pas ai ka shënuar pesë gola dhe ka pas shtatë asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...