Deklaratë si bombë e Xherdan Shaqirit - Bota Sot
Deklaratë si bombë e Xherdan Shaqirit

Futboll

Deklaratë si bombë e Xherdan Shaqirit

Më: 31 maj 2019 Në ora: 12:46
Deklaratë si bombë e Xherdan Shaqirit

Xherdan Shaqiri thotë se dëshiron të kontribuojë në finalen e së shtunës së Champions League në futboll, e cila luhet në orën 21.00.  Liverpooli kërkon trofeun e gjashtë në Champions League e Tottenhami të parin. Deklarata e Shaqirit ësht sikur bombë para finales, sepse thotë do të bëjmë gjithçka për të fituar finalen.

“Mendoj se ne e kemi pasur një sezon të mrekullueshëm dhe e kemi një finale të madhe para vetes. Do të bëjmë gjithçka për ta fituar këtë titulli sepse klubi e meriton, tifozët e meritojnë dhe lojtarët e meritojnë”, ka thënë Shaqiri. “Do të jetë një gjë shumë e veçantë nëse ne e fitojmë. Tottenhami është klub i nivelit të lartë. Ata i kanë treguar botës se sa të mira janë. Do të jetë ndeshje e vështirë, por ne kemi besim. Janë vetëm 90 minuta dhe gjithçka mund të ndodhë”, tha Shaqa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...