Anglia më e suksesshme se Italia në Ligën e Kampionëve - Bota Sot
Anglia më e suksesshme se Italia në Ligën e Kampionëve

Futboll

Anglia më e suksesshme se Italia në Ligën e Kampionëve

Më: 1 qershor 2019 Në ora: 11:54
Foto ilustrim

Sonte zhvillohet ndeshja finale e Ligës së Kampionëve, mes Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Ndeshje kjo e cila luhet në Madrid me fillim nga ora 21:00.

Kushdo që e fiton këtë ndeshje, Anglia do të siguron trofeun e 13-të të Ligës së Kampionëve.

Në këtë mënyrë klubet angleze i lënë pas italianët me 12 sosh.

Spanja është në vendin e parë me 18 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...