Skënderbeu “prenoton” portierin e Kombëtares, gati firma. Kontratat i mban “peng”… KAS-i - Bota Sot
Skënderbeu “prenoton” portierin e Kombëtares, gati firma. Kontratat i mban “peng”… KAS-i

Futboll

Skënderbeu “prenoton” portierin e Kombëtares, gati firma. Kontratat i mban “peng”… KAS-i

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 09:30
Portieri

Skënderbeu duket se ka gjetur portierin e duhur për sezonin e ri, por për të konkretizuar gjithçka, duhet pritur edhe dy javë pas daljes së vendimit zyrtar nga ana e Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë.

“Panorama Sport” zbulon se klubi bardhekuq ka nisur bisedimet me portierin e Laçit, Gentian Selmani. Ky i fundit është tashmë edhe pjesë e Kombëtares, ndërsa ka qenë një dëshirë e vjetër e Skënderbeut, por që nuk është realizuar dot edhe për faktin se 20-vjeçari është penguar nga Laçi.

Te Skënderbeu prej kohësh kanë nisur të konsiderojnë Selmanin si pasuesin e denjë të Orges Shehit, por diçka e tillë nuk është realizuar edhe për shkak të dënimit që klubi mori nga UEFA. Në këto kushte, klubi nuk insistoi dhe u besoi të rinjve Teqja dhe Dajsinani. Gjithsesi, me pritjen e vendimit të KAS dhe optimizmin në kampin bardhekuq, mësohet se tashmë bisedimet kanë rifilluar.

Selmani do të ishte një garanci më shumë për Skënderbeun për sa i përket portës, sepse që prej largimit të Orges Shehit, paraqitja e portierëve në sezonin që lamë pas është vënë shpesh në shënjestër. Me një vendim pozitiv nga KAS, Skënderbeu do të niste valën e përforcimeve dhe gjithçka do të fillonte nga porta. Natyrisht që një afrim i Selmanit do të blindonte portën, duke pasur kështu një garanci të madhe.

Image

 

TË TJERËT

Përveç portës, Skënderbeu është duke projektuar edhe afrime të reja për sa i përket sezonit 2019-2020. Pavarësisht se për momentin gjithçka është lënë pezull si pasojë e marrjes së vendimit përfundimtar nga ana e KAS, kjo nuk ka penguar drejtuesit të nisin kontaktet me disa futbollistë.

Në krye të listës qëndrojnë dy mesfushorët e Luftëtarit, Albano Aleksi dhe Behar Ramadani. Këta të fundit pëlqehen shumë nga stafi i korçarëve, ashtu si edhe braziliani Roxher Xhunior që mbylli sezonin me Kastriotin.

Një tjetër lojtar në planet e Skënderbeut është edhe mbrojtësi i djathtë, Lukman Husein, që gjithashtu ishte pjesë e krutanëve. Tashmë, në Korçë presin me ankth vendimin që do të marrë KAS më 21 qershor, nga ku shpresohet shumë për një rrëzim të dënimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...