Suarez: Neymar, një ndër më të mirët në botë - Bota Sot
Suarez: Neymar, një ndër më të mirët në botë

Futboll

Suarez: Neymar, një ndër më të mirët në botë

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 21:21
Foto ilustrim

Suarez thotë se Brazili do ta vërejë mungesën e Neymar në Copa America.

Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez, është gati për Copa America. Ai do të synojë me Uruguain këtë trofe të rëndësishëm.

Por, për ta arritur diçka të tillë, duhet ta mposhtin Argjentinën e Leo Messit dhe Brazilin, kjo e fundit do të jetë pa Neymarin e lënduar dhe sipas Suarez “do të vërehet mungesa e tij”.

“Brazili ka humbur shumë me Neymarin. Është një ndër më të mirët në botë dhe këtë e ka dëshmuar çdo ditë kudo që ka shkuar. Ai ka qenë referencë për Seleçao viteve të fundit dhe do t’i mungojë shumë Brazilit”, u shpreh Suarez. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...