Pas Galatasaray e Fenerbahce, edhe klubi i madh i Serie A e do Muriqin - Bota Sot
Pas Galatasaray e Fenerbahce, edhe klubi i madh i Serie A e do Muriqin

Futboll

Pas Galatasaray e Fenerbahce, edhe klubi i madh i Serie A e do Muriqin

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 15:53
Futbollisti Muriqi

Lazio është skuadra e fundit që është vënë pas Muriqit të Kosovës.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka zhvilluar një sezon fantastik në Turqi me Rizesporin dhe kjo nuk ka kaluar pa u vënë re nga skuadra të mëdha evropiane.

Sipas asaj që raportojnë “ LaLazioSiamoNoi” dhe “Thelaziali.com”, Lazio e ka seriozisht për shqiptarin, që ka shënuar 17 gola me klubin turk, Rizespor.

Drejtori sportiv shqiptar i Lazios, Igli tare, mendon se sulmuesi i Kosovës do të ishte blerje perfektë duke parë çmimin që ka, 5 milionë euro kërkon Rizespori.

Nëse Muriqi transferohet në Lazio, ai do të bashkohej disa futbollistë shqiptarë që tashmë gjenden atje; Thomas Strakosha, Valon Berisha dhe Riza Durmishi.

Tare duhet të shpejtojë, pasi Galatasaray dhe Fenerbahce janë duke bërë të pamundurën për t’i siguruar shërbimet e 25-vjeçarit, për të cilin ofertë zyrtare ka bërë tashmë edhe skuadra franceze, Toulouse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...