Tronditje, vdes në fushë - Bota Sot
Tronditje, vdes në fushë

Futboll

Tronditje, vdes në fushë

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 18:56
Tronditje, vdes në fushë

Duhej të ishte një ditë feste, por kjo e shtunë qershori do të mbetet gjatë në memorien e familjarës Agnelli dhe tifozëve të Juventusit. Kjo për shkak se një nga pjesëtarët e familjarës së pronarëve bardhezi, Clemente Ferrero de Gubernatis di Ventimiglia ka humbur jetën duke luajtur futboll.

Ka qënë pikërisht organizimi i presidentit të Juventusit, Andrea Agnelli, i cili siç bën çdo vit, thërret pjesëtarë të familjes së tij nga e gjitha bota për të luajtur një ndeshje në mitikun torinez "Allianz Juventus".

52 vjeçari po luante kur u rrezua nga një atak kardiak në zemër, transmeton oranews. Reagimi i stafit mjekësor ishte i shpejtë, por Clemente ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital.

Pavarësisht dhimbjes, familja Agnelli bëri edhe një gjest për tu shënuar.

Ata dhuruan organet e tij, si mushkëritë tek pacientët që presin një transplantim të organit jetësor. Ai la gruan Giovanna dhe tre fëmijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...