Ky është kandidati kryesor për ta fituar “Topin e Artë” - Bota Sot
Ky është kandidati kryesor për ta fituar “Topin e Artë”

Futboll

Ky është kandidati kryesor për ta fituar “Topin e Artë”

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 19:29

Kompeticionet më të mëdha në kontinentin e vjetër tashmë kanë përfunduar.

Liverpooli e fitoi Ligën e Kampionëve, trofeun më të rëndësishëm për klube, kurse Barcelona, Manchester City, Bayerni, Juventusi e PSG triumfuan në kampionatet e tyre respektive.

Mediat botërore tashmë kanë dalë me emrat e kanidatëve kryesor për ta fituar çmimin më të madh individual që do të ipet në fund të vitit nga revista franceze “France Football”.

Dhe padyshim është ai, i cili u rendit i pesti nga kandidatët, Lionel Messi.

Argjentinasi ka shkëlqyer me Barcelonën, duke e ndihmuar këtë të fundit që ta fitoi La Ligan, edhe pse në fund nuk arriti finalen e Ligës së Kampionëve, derisa për ta ngritur edhe më shumë dëshpërimin te tifozët, humbën edhe në finalen e Kupës së Mbretit nga Valencia.

Image

Ndërkaq, konkurrenti i vetëm i Messit për ta fituar këtë trofe është mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat