Paratici përgatit dy dhurata të çmendura për Sarri-n - Bota Sot
Paratici përgatit dy dhurata të çmendura për Sarri-n

Futboll

Paratici përgatit dy dhurata të çmendura për Sarri-n

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 00:37
Fabio Paratici

Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventus-it. Bardhezinjtë, gjithsesi, nuk mund ta zyrtarizojnë akoma italianin para se Chelsea të sigurojë pasardhësin e tij, që pritet të jetë Frank Lampard. 

Pavarësisht këtij ngërçi të përkohshëm, Juventus vazhdon punën në merkato për sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë janë në kërkim të lojtarëve premtues dhe kampionëve të afirmuar.

Sipas "Sky Sport", drejtori sportiv i Juventus-it, Fabio Paratici, ka vënë në shënjestër dy emra për të rritur ndjeshëm cilësinë e skuadrës që do të ketë në dispozicion Sarri: Paul Pogba dhe Federico Chiesa. Këta janë objektivat kryesorë të merkatos së bardhezinjve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...