Disa këlyshë të Zvezdan Terziqit dogjën Flamurin e Kosovës, shkak Dejani! - Bota Sot
Disa këlyshë të Zvezdan Terziqit dogjën Flamurin e Kosovës, shkak Dejani!

Futboll

Disa këlyshë të Zvezdan Terziqit dogjën Flamurin e Kosovës, shkak Dejani!

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2019 Në ora: 14:18
Disa këlyshë të Zvezdan Terziqit dogjën Flamurin e Kosovës, shkak Dejani!

Turpi i Serbisë po shikohet me shumë kujdes edhe nga Evropa!

Primitivizmi i tyre u pa edhe një herë në palestrën “pionieri!” në Beograd, tifozët famëkeq “Delija” e Cërvena Zvezdës së Beogradi, në ndeshjen e basketbollit kundër Partizanit, u zgjidhën keq sikur këlyshë dhe sulmuan e dogjën Flamurin e Kosovës.

Disa këlyshë te “Delija”, që e kanë për president të klubit të futbollit C. Zvezda, Zvezdan Terziqi, bënë edhe një gjest të turpshëm.

A mos vallë se disa nga këta këlyshë morën urdhër nga Terziqi dhe e dogjën Flamurin e Kosovës, shkak është Dejan Saviçeviqi, president i Federatës së Futbollit të Malit të Zi.

Ai ditë më parë ia tha troç Terziqit , se ai ka gisht që lojtarët Stojkoviq e Ivaniq nuk luajtën për Malin e Zi kundër Kosovës, me urdhrat e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat