Barcelona nxjerr në shitje 4 lojtarët e parë - Bota Sot
Barcelona nxjerr në shitje 4 lojtarët e parë

Futboll

Barcelona nxjerr në shitje 4 lojtarët e parë

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 18:07
Barcelona nxjerr në shitje 4 lojtarët e parë

Barcelona ka nevojë që të shesë disa nga lojtarët nën kontratë për të nisur nga 1 korriku blerjet e para në merkaton e verës. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, klubi katalanas synon të mbyllë brenda 30 qershorit shitjen e 4 lojtarëve, nga të cilët do të arkëtojë 70 milionë euro.

Kjo shitje e këtyre 4 lojtarëve duhet të përfundojët sa më shpejt edhe për faktin se klubi duhet të mbyllë deficitin dhe në këtë mënyrë do të evitojë “Fair Play Financiar”.

Katër futbollistët e parë që do të largohen janë Cillessen, Andre Gomes, Denis Suarez dhe Rafinha.

Pikërisht nga shitja e tyre, drejtuesit e skuadrës “blaugrana” pritet të arkëtojnë 70 milionë euro. Kjo shumë do të lejojë katalanasit të hyjnë në merkato me objektiva të qarta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...