Mane: Ika nga shtëpia për t’u bërë futbollist - Bota Sot
Mane: Ika nga shtëpia për t’u bërë futbollist

Futboll

Mane: Ika nga shtëpia për t’u bërë futbollist

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 12:55
Mane

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane ka thënë se e ka lënë familjen për ta realizuar ëndrrën e tij.

 “Isha i përgatitur për çdo gjë, duke e ditur që s’kisha para. Ika nga shtëpia pa i treguar askujt, u zgjova në mëngjes i mora rrobat, i pastrova dhëmbët dhe e takova një shok, i cili më dha disa para për të paguar autobusin i cili më dërgonte deri në Dakar”, tha sulmuesi me prejardhje nga Senegali.

Ai tha se aty ishte i mirëpritur nga një familje e panjohur, dhe tha se u bë gati për ushtrime.

“Familja me tha të rikthehem në shtëpi, mirëpo unë nuk pranova pasi e dija se nëse do të kthehesha ëndrra ime për t’u bërë futbollist do të përfundonte”, ka thënë Mane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...