Derby i jep leje Lampardit të negociojë me Chelsean - Bota Sot
Derby i jep leje Lampardit të negociojë me Chelsean

Futboll

Derby i jep leje Lampardit të negociojë me Chelsean

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 15:12
Frank Lampard

Bisedimet mes Frank Lampard dhe Chelseat janë në orët vendimtare.

Frank Lampard pritet të emërohet si trajner i Chelseat në orët në vijim.

Këtë e konfirmon edhe njoftimi i Derby Countyt, klub të cilin Lampard e ka drejtuar sezonin e shkuar, ku thuhet se ish-mesfushori ka lejen për të negociuar me Blutë.

“Pasi faza përgatitore po afrohet është në të mirën e të dy klubeve që Chelsea të vazhdojë bisedimet me Frank Lampard dhe të shikohet nëse mund të arrijnë marrëveshje”.

“Ne si klub nuk do të japim komente të tjera, derisa të jetë e nevojshme për ta bërë”, thuhet në komunikatën e Derbyt.

Lampard pritet të bëhet pasuesi i Maurizio Sarrit te Chelsea, me këtë të fundit që nënshkroi me Juventusin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...