Milan ofron dy lojtarë për të marrë Torreira nga Arsenal - Bota Sot
Milan ofron dy lojtarë për të marrë Torreira nga Arsenal

Futboll

Milan ofron dy lojtarë për të marrë Torreira nga Arsenal

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 17:02
Lucas Torreira

Milan kërkon me patjetër një mesfushor për sezonin e ardhshëm dhe emri më i preferuar është ai i Lucas Torreira, në pronësi të Arsenal.

Uruguaiani u ble për 29 milionë euro para një viti nga Sampdoria dhe tani Arsenal kërkon jo më pak se 40 milionë për lojtarin e tyre.

Vetë 23-vjeçari dëshiron të kalojë tek Milan, por klubi kuqezi duhet të gjejë formulën e duhur për të afruar mesfushorin, me të cilin mediet italiane thonë se ka akord për termat ekonomikë.

“La Gazzetta dello Sport” ka zbuluar se drejtuesit e klubit kuqezi po përpiqen të fusin lojtarë të tjerë në këtë tratativë, që të ulin kostot e shpenzimeve. Mësohet se emri i parë që do iu ofrohet “Topçinjve” është ai i Franck Kessie, i vlerësuar në 35 milionë euro nga “Djalli”, mirëpo lojtari nga Bregu i Fildishtë nuk pëlqehet nga trajneri Unai Emery, për shkak të lojës fizike që ai bën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...