Vjen përforcimi i parë për skuadrën e Dukagjinit - Bota Sot
Vjen përforcimi i parë për skuadrën e Dukagjinit

Futboll

Vjen përforcimi i parë për skuadrën e Dukagjinit

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 19:39
Vjen përforcimi i parë për skuadrën e Dukagjinit

Vjen përforcimi i parë për skuadrën e Dukagjinit, e sapongjitur në elitën e futbollit tonë.

Ekipi nga Klina, pasi zgjodhi trajnerin e ri, Xhengis Rexhepin, zyrtarizoi sot qendërmbrojtësin Elton Basriu nga Shqipëria,  i cili sezonin e kaluar ishte pjesë e Trepçës ’89.

31-vjeçari është një futbollist me eksperiencë dhe e njeh mirë futbollin kosovar, pasi para se të ishte pjesë e skuadrën nga Mitrovica ka veshur edhe fanellën e Lirisë së Prizrenit, ndërsa në Shqipëri ka luajtur për ekipe të tilla Bylis, Kamza e Elbasani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...