Liverpooli gati 95 milionë euro - Bota Sot
Liverpooli gati 95 milionë euro

Futboll

Liverpooli gati 95 milionë euro

Më: 30 qershor 2019 Në ora: 14:04
Liverpooli gati 95 milionë euro

Pas fitimit të Ligës së Kampionëve, tek Liverpuli nuk kanë ndërmend të ndalen.

Sipas asaj që shkruan ”Sunday Express”, Jurgen Klop ka kërkuar ndërhyrje në merkato, dhe lojtari që pëlqehet është ylii i Real Madridit, Marko Asensio. Pas merkatos së fuqishme tek Reali, drejtuesit “LosBlankos” janë të gatshëm për të nisur një marrëveshje për shitjen e 23-vjeçarit.

Klop dëshiron një skuadër të fortë për sezonin e ri, dhe spanjolli shihet si një përforcim shumë i fortë. Mësohet se drejtuesit e “The reds”, do të paguajnë një shumë rreth 95 milionë euro, për ta pasur lojtarin në skuadrën e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...