Atletico firmos me mbrojtësin brazilian - Bota Sot
Atletico firmos me mbrojtësin brazilian

Futboll

Atletico firmos me mbrojtësin brazilian

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 17:09
Atletico firmos me mbrojtësin brazilian

Pas largimit të Diego Godin, vendi i tij tek Atletico mbeti bosh, dhe spanjollët po kërkonin për zëvendësuesin e tij.

Mesa duket atë e kanë gjetur në kampionatin portugez, ose më saktë tek Porto. Bëhet fjalë për Felipe, mbrojtësi i cili u ble për shifrën e 20 milionë eurove.

30-vjeçari do të zë vendin e të larguarit tek Interi, Diego Godin, dhe me eksperiencën e tij pritet t’i ndihmojë shumë spanjollët në arritjen e objektivave.

Felipe luante prej 3 sezonesh në Portugali me Porton, ku ka arritur të zhvillojë 142 ndeshje, dhe ka shënuar 11 gola, që nuk janë pak për një mbrojtës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...