Prezantimi i De Jong, veprimi i Bartomeut shtangu të dashurën e holandezit - Bota Sot
Prezantimi i De Jong, veprimi i Bartomeut shtangu të dashurën e holandezit

Futboll

Prezantimi i De Jong, veprimi i Bartomeut shtangu të dashurën e holandezit

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 15:19
Pamje nga videoja

Frenkie de Jong u prezantua këtë javë te Barcelona, pas transferimit të tij që në fakt ishte kryer që në janar, kur Barça mbylli gjithçka me Ajax dhe e la deri në fund të sezonit në Holandë.

Në prezantimin e tij ishte e pranishme edhe e dashura e tij, Mikky Kiemeney, e cila mbeti e impresionuar nga pritja e 20.000 tifozëve për mesfushorin, ndërsa natyrisht bëri edhe fotot e rastit me De Jong.

Gjatë momentit të fotografive ra në sy një veprim i çuditshëm i presidentit të Barcelonës Josep Maria Bartomeu, i cili thuajse vrapoi drejt çiftit dhe i hoqi nga krahu çantën të dashurës së mesfushorit të sapoblerë.

Mikky nuk e kuptoi fillimisht, duke u shtangur nga vrulli i Bartomeut, por në të vërtetë ekziston një shpjegim logjik. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Caption this 😂👜 @frenkiedejong @mikkykiemeney @fcbarcelona

A post shared by 433 (@433) on

Çanta ishte e markës Dior dhe dihet që Nike është sponsori i Barcelonës, ndaj nuk lejohet që të reklamohen kompani të tjera gjatë prezantimit të futbollistëve. Për këtë arsye, Bartomeu nxitoi, për të mos krijuar ndonjë incident diplomatik për një çantë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...