Rizespor njofton se ka arritur marrëveshje ta shesë Muriqin në Fenerbahce - Bota Sot
Rizespor njofton se ka arritur marrëveshje ta shesë Muriqin në Fenerbahce

Futboll

Rizespor njofton se ka arritur marrëveshje ta shesë Muriqin në Fenerbahce

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 10:46
Futbollisti Muriqi

Çaykur Rizespor ka arritur marrëveshje me Fenerbahcen për shitjen e Vedat Muriqit, dhe njofton se sulmuesi kosovar është në bisedime me Fenerin për ta finalizuar transferimin, njofton drejtori sportiv i Rizesporit, Ilmaz Bal.

Ky lajm befasues vjen vetëm pak ditë pasi ylli i Kombëtares së Kosovës njoftoi publikisht se kishte vendosur të qëndronte në Rizespor deri në përfundim të kontratës më 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...