Zyrtare: Kastriot Dermaku firmos me Parmën - Bota Sot
Zyrtare: Kastriot Dermaku firmos me Parmën

Futboll

Zyrtare: Kastriot Dermaku firmos me Parmën

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 13:04
Kastriot Dermaku

Mbrojtësi i Shqipërisë, Kastriot Dermaku, është transferuar tek klubi i Parmës si një lojtarë i lirë, pas skadimit të kontratës tek skuadra e Cosenzas.

Dermaku ka nënshkruar një kontratë deri në qershor të vitit 2013 me ekipin e Serie-A.

Për të, ky do të jetë sezoni debutues në Serie A, edhe pse ai e kaloi tërë karrierën e tij në Itali me Sassuolon, Melfi, Empolin, Pavia, Luccchese dhe që nga viti 2017 me Cosenza.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...