Pogba pranon pagë më të vogël për t’u transferuar në Real - Bota Sot
Pogba pranon pagë më të vogël për t’u transferuar në Real

Futboll

Pogba pranon pagë më të vogël për t’u transferuar në Real

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 10:27
Paul Pogba

Ylli i Manchester United, Paul Pogba është gati të pranojë një pagë më të vogël vetëm që të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Ylli i Manchester United, Paul Pogba është gati të pranojë një pagë më të vogël vetëm që të transferohet në “Santiago Bernabeu”.

Fituesi i Kupës së Botës kërkon largimin dhe klub tjetër pos Realit është edhe Juventusi.

Të dy Pogba dhe agjenti i tij, Mino Raiola kanë thënë se dëshirojnë largimin.

26-vjeçarit do t’i zvogëlohet vlera deri në 15 milionë euro, transmeton KosovaPress.

Vlera e tij do ta vendos francezin në të njëjtën vlerë me kapitenin Sergio Ramos.

Të dy klubet akoma nuk kanë pranuar për transferimin e Pogbas dhe United po mundohet që ta mbajë lojtarin e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...