I jepet lamtumira e fundit Florijana Ismailit! - Bota Sot
I jepet lamtumira e fundit Florijana Ismailit!

Futboll

I jepet lamtumira e fundit Florijana Ismailit!

Nga: Kemajl Goca Më: 9 korrik 2019 Në ora: 12:37
Dhimbje e lot për Florijana Ismailin!

I jepet lamtumira e fundit Florijana Ismailit! Një numër i madh i sportistëve, qytetarëve, miq e familjarë dhanë lamtumirën e fundit Florijanës.

Me 29 qershor humbi jetën tragjikisht në moshën 24-vjeçare  Florijana Ismaili! 

Futbollistja e kombëtares së Zvicrës dhe kapitene e Young Boysit nga Bernë, u zhduk me 29 qershor në liqenin e Comos në Itali.

Ajo me 2 korrik u gjet në thellësi të liqenit 204 metra.

Jo vetëm bota sportive mbetet e tronditur për humbjen tragjike të futbollistes shqiptare, prej më të mirave.

Bota e futbollit mbetet pa një emër të madh, por veprat saj do të mbeten gjithmonë të pa vdekura. 

Sot i thonë lamtumirën e fundit, Florijanës.  Futbollistet e kombëtares zvicerane e të Youngy Boys, miq e familjarë, i japin lamtumirën e fundit Florijanës në fshatin Worben të Zvicrës. Dhimbje e lot për Florijana Ismailin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...