Reja ka një mbrojtje… - Bota Sot
Reja ka një mbrojtje…

Futboll

Reja ka një mbrojtje…

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 16:51
Reja ka një mbrojtje… “italiane”

Mbrojtësi i Kombëtares, Kastriot Dermaku, u prezantua ditën e diel te skuadra e Parmës në Serinë A, teksa firmosi një kontratë 4-vjeçare.

Strakosha me Berishën portierë, Hysaj, Gjimshiti, Veseli dhe Dermaku në mbrojtje… Edi Reja mund të “ankohet” për shumë gjëra te Shqipëria, por jo për mbrojtjen.

Prapavija kuqezi është e stilit italian më shumë se kurrë dhe nëse nuk i besohet një mbrojtjeje “italiane”, atëherë kujt tjetër mund t’i besosh? Edi Reja tani thjesht duhet të gjejë ekuilibrat e duhur në prapavijë dhe natyrisht të merret me sulmin.

Seriozisht madje, sepse Sadiku, Balaj, Cikalleshi, Grezda, ende nuk e dinë se ku do të luajnë. Ky po që është problem për një kombëtare që në ndeshjet në vijim i duhen patjetër fitore dhe për të arritur aty, duhet të shënosh...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...