I famshmi, sot i harruar në Kosovë! - Bota Sot
I famshmi, sot i harruar në Kosovë!

Futboll

I famshmi, sot i harruar në Kosovë!

Nga: Kemajl Goca Më: 10 korrik 2019 Në ora: 11:46
I famshmi, sot i harruar në Kosovë!

Në vitet e pasluftës ka qenë shumë i famshëm në Kosovë, njeriu që drejtonte klubin e futbollit Kosova e Prishtinës, por ka kohë që është harruar si emër dhe askush nuk e përmend, sikur mos të kishte ekzistuar kurrë.

Ky është trajneri i mirënjohur Mehmet Fetahu, i njohur me nofkën Meksa, dikur shumë i famshëm, që dha shumë për futbollin e Kosovës, por ka kohë që ky emër është lënë në harresë!

Meksa një emër i respektuar, sot nuk i angazhuar në zejen e trajnerit, por që mbahet mend nga gjeneratat e ndryshme si shumë punëtorë! 

Ka kohë apo një dekadë që është nuk është trajner në asnjë ekip të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...