Talenti kumanovar në Shkëndijën e Tetovës - Bota Sot
Talenti kumanovar në Shkëndijën e Tetovës

Futboll

Talenti kumanovar në Shkëndijën e Tetovës

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:37
Talenti kumanovar në Shkëndijën e Tetovës

Kumanova gjithmonë ka qenë vatër e talenteve, e këtë së fundmi më së miri e dëshmoi edhe futbollisti i ri, Atdhe Kadriu, shkruan gazeta Lajm nga Maaqedonia Veriore. Ai vjen nga shkolla e futbollit Milano e Kumanovës, kurse prej disa ditësh është bërë pjesë e shkollës së futbollit Shkëndija nga Tetova.   

Kadriu është i lindur me 20 mars 2004 dhe luan në rolin e sulmuesit. 

Te Milano ka qenë plotë pesë vite, ku për trajner e kishte Ismet Zeqirin. 

Në sezonin e fundit, Kadriu për Milanon shënoi 35 gola në 33 ndeshje. 
Atij shpesh i ka ndodhur që të luaj edhe për gjeneratën një vit më të vjetër, asaj të vitit 2003.
Me shkathtësitë e tij në fushën e lojës ka bërë që interesimi i klubeve të ndryshme për Kadriun të rritet, ku më e shpejtë është treguar Shkëndija. 

Ka qenë drejtori i shkollës së klubit tetovar, Erhan Selimi që e ka pëlqyer futbollistin dhe i cili ka dhënë dritë jeshile që Atdheu të bëhet pjesë e shkollës së futbollit Shkëndija. 
Kadriu, atje do të luaj për gjeneratën U15, ndërsa për trajner do ta ketë Bashkim Arifin, ishfutbollistë i klubit tetovar.

Ëndrra Atdhe Kadriut është të luaj për ekipin e parë të Shkëndijës si dhe për ndonjë klub të madh europian. 
Nga lojtarët e huaj, ai e admiron sulmuesin e PSG-së, Kylian Mbappe.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat