Tentoi t’i shënojë nga mesi i fushës, reagimi i portierit është epik - Bota Sot
Tentoi t’i shënojë nga mesi i fushës, reagimi i portierit është epik

Futboll

Tentoi t’i shënojë nga mesi i fushës, reagimi i portierit është epik

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 15:20
Pamje nga videoja

Portierët shpesh bëhen “viktimë” të golave të bukur, të gjuajtjeve rrufe, apo edhe e gafave të tyre.

Çdo portier nuk do dëshironte të pësonte gol nga mesi i fushës, por shumë prej tyre iu ka ndodhur. Në një ligë amatore është regjistruar një rast i ngjashëm, ku një lojtar godet nga mesi i fushës, pasi ka parë daljen e portierit, por topi duket qartë se shkon larg portës.

Reagimi i portierit është sa komik dhe injorues, sepse ai e shikon që topi po shkon larg dhe e “përshëndet” lojtarin me gishtin e mesin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat