E drejtoi te Barcelona, Guardiola merr "të çmendurin" në ekip - Bota Sot
E drejtoi te Barcelona, Guardiola merr "të çmendurin" në ekip

Futboll

E drejtoi te Barcelona, Guardiola merr "të çmendurin" në ekip

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 10:40
Pep Guardiola

Pep Guardiola ka patur gjithmonë një lidhje të fortë me Barcelonën dhe nuk e ka mohuar kurrë. Ai duket se do të bëjë një lëvizje "blic" në merkato dhe të afrojë në skuadër Dani Alvesin. 

Mbrojtësi brazilian u largua nga PSG-ja dhe është pa skuadër. 36-vjeçari ka shumë vite në shpatulla, por niveli i tij nuk ka zhgënjyer kurrë. Ai ka luajtur si titullar te kampionët e Francës, ndërsa ngriti trofeun e Kupës së Amerikës me Brazilin si kapiten këtë verë.

Ribashkimi mund të ishte ideal për Guardiolën që afron një lojtar me shumë eksperiencë dhe që e njeh filozofinë e tij, por dhe për brazilianin që synon të kapë Kupën e Botës 2022. 

Numri një i stolit të Manchester City-t po shkruan historinë në Angli, pasi ka fituar dy kampionate radhazi dhe e mbylli sezonin me tripletë. Guardiola synon fitimin e Champions Leagues, një trofeu të munguar për City-n.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat