Trajneri i United, Solskjaer përballet me vendime të mëdha në ndeshjen e parë para fillimit të sezonit - Bota Sot
Trajneri i United, Solskjaer përballet me vendime të mëdha në ndeshjen e parë para fillimit të sezonit

Futboll

Trajneri i United, Solskjaer përballet me vendime të mëdha në ndeshjen e parë para fillimit të sezonit

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 08:39
Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United kthehet në aksion të shtunën, kur përballen me Perth Glory në stadiumin Optus në ndeshjen e parë të turneut të tyre para sezonit.

Ole Gunnar Solskjaer kishte pasur vetëm  dy javë për të përgatitur skuadrën për ndeshjen e hapjes dhe është e sigurtë se do të jetë një provë interesante.

Kurse vendimet që duhet të marrë kanë të bëjnë me Aaron Wan-Bissaka dhe Daniel James të cilët mund të bëjnë  debutimet e tyre  këtë fundjavë, ndërsa po ashtu edhe Mason Greenwood mund t’i jepet mundësia për të luajtur nga fillimi.

Por këtë fundjavë mund të shohim fillimin e dy lojtarve të ri. Wan-Bissaka i cili u bashkua nga Crystal Palace ndërsa James i cili erdhi në United nga Swansea.

E këta lojtar do të mbeten të vendosen nga trajneri i Manchester United se a do të luajnë në këtë ndeshje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat