Atletico nuk ndalet, merr një vendim të ri për Barcën dhe Griezmann - Bota Sot
Atletico nuk ndalet, merr një vendim të ri për Barcën dhe Griezmann

Futboll

Atletico nuk ndalet, merr një vendim të ri për Barcën dhe Griezmann

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 10:24
Antoine Grizemann

Atletico Madrid do të ndjekë të gjitha rrugët ligjore kundër Barcelonës dhe Antoine Grizemann.

Mediet në Spanjë raportojnë se Atletico Madrid do të denoncojë Barcelonën dhe Antoine Griezmann në FIFA, shkaku i mos respektimit të kontratës.

Skuadra nga Madridi të premten deklaroi se përmes gjykatës do të kërkojë që Barcelona të paguajë 200 milionë euro për Griezmann, pasi ka arritur marrëveshje me lojtarin para se klauzola e lojtarit të lirohet në 120 milionë euro nga 1 korriku.

Përveç kësaj, Atletico ka vendosur që rastin ta raportojë edhe në FIFA, për joshjen që Barcelona i ka bërë lojtarit, duke e bindur në një fazë shumë të rëndësishme të sezonit.

Në FIFA do të denoncohet edhe Griezmann, për mos respektim të Atleticos.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat