Marca: James në Atletico Madrid - Bota Sot
Marca: James në Atletico Madrid

Futboll

Marca: James në Atletico Madrid

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 09:23
James Rodrigues

James Rodriguez është i zemëruar nga ngurrimi i Napolit për t’ia paguar Real Madridin shumën e parave që po e kërkon për shërbimet e tij dhe tani dëshiron t’i bashkohet Atletico Madridit, sipas gazetës spanjolle Marca.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurenttis dhe trajneri Carlo Ancelotti, theksuan se negociatat nuk po shkojnë drejt një përfundimi pozitiv dhe sugjeruan se mund të kenë objektiva tjera tani,.transmeton Gazeta Express.

Besohet se kjo e ka zemëruar yllin kolumbian, i cili sapo është kthyer në Madrid nga huazimi dyvjeçar në Bayern Munich.

Real Madridi i kërkon 42 milionë euro për James, çmim që Atletico Madridi është i gatshëm ta paguajë, veçanërisht pas largimi të Antoine Griezmannit në drejtim të Barcelonës.

Sipas Marca, James ka vendosur se tani dëshiron të luajë për Diego Simeonen në Atletico. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat