Eden Hazard e zgjedh numrin e fanellës në Real Madrid - Bota Sot
Eden Hazard e zgjedh numrin e fanellës në Real Madrid

Futboll

Eden Hazard e zgjedh numrin e fanellës në Real Madrid

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 12:43
Eden Hazard

Eden Hazard nuk do të mundë ta veshë fanellën me numrin 10 në Real Madrid, pasi ajo është momentalisht e zënë dhe i takon Luka Modricit. Por, sulmuesi belg i ka sytë te një numër tjetër: 23.

Në Madrid, kjo fanellë është sinonim i David Bechkham, por për Hazardin ka kuptim tjetër.

Belgu është tifoz i madh i basketbollit, prandaj nuk ka numër më prestigjioz se 23-shi për të.

Basketbollisti më i mirë i të gjitha kohëve, Michael Jordan, e bëri atë të famshëm në Chicago Bulls dhe së fundmi LeBron James me Cleveland Cavaliers dhe tani me Los Angeles Lakers.

Hazardi e ka zgjedhur numrin 23, edhe pse është përfolur se ai do ta merrte numrin 7.

Pas largimi të Cristiano Ronaldos, numrin 7 e mori Mariano Diaz dhe sipas mediave spanjolle, ai nuk dëshiron të largohet nga klubi dhe as të heqë dorë nga numri në fanellë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...