Mourinho: Interi duhet ta fitojë titullin në Serie A patjetër - Bota Sot
Mourinho: Interi duhet ta fitojë titullin në Serie A patjetër

Futboll

Mourinho: Interi duhet ta fitojë titullin në Serie A patjetër

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 12:46
Foto ilustrim

Jose Mourinho ka hedhur presion mbi Antonio Conten, duke këmbëngulur se Interi patjetër duhet ta fitojë titullin në Serie A këtë sezon.

Mourinho e udhëhoqi Interin drejt titullit në Serie A më 2010, por u fut në një rivalitet me Conten kur ai ishte trajner i Manchester Unitedit ndërsa italiani i Chelseat.

“Zikaltrit duhet ta fitojnë titullin në Serie A këtë sezon. Jam i sigurt që do ta bëjnë”, tha Mourinho për Gazzetta dello Sport.

Portugezi u pyet edhe për të ardhmen, pasi ka mbetur pa klub që prej dhjetorit, kur u shkarkua nga Manchester Unitedi.

“Momentalisht, jam duke studiuar gjermanisht, sepse është gjuha e vetme që më mungon. Unë flas anglisht, spanjisht, portugalisht dhe italisht. Pastaj shohim, nuk përjashtoj asgjë, as Gjermaninë madje”, shtoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...