E pabesueshme, ja ku mund të përfundojë Sturridge - Bota Sot
E pabesueshme, ja ku mund të përfundojë Sturridge

Futboll

E pabesueshme, ja ku mund të përfundojë Sturridge

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 17:55
Daniel Sturridge

Skuadra e Bolognas ka shprehur interesim për ish sulmuesin e Liverpoolit, Daniel Sturridge.

Sturridge tani është një lojtar i lirë – pasi kontrata e tij me Liverpoolin ka skaduar me 1 korrik dhe media pretendon se Bolongna i është afruar anglezit.

Lojtari ka fituar 120 mijë euro në javë tek Liverpool – megjithatë do të fitojë shumë më pak nëse arrin marrëveshje me Bolognan.

Sturridge shënoi 67 gola në 160 ndeshje në gjashtë edicione me Reds, duke ndihmuar ata që të fitonin Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar.

Sulmuesi ka qenë gjithashtu i lidhur me transferimin në Aston Villa dhe Rangers.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...