Sadiku shfaqje "flash", sulmuesi nis stërvitjen me ekipin e ri - Bota Sot
Sadiku shfaqje "flash", sulmuesi nis stërvitjen me ekipin e ri

Futboll

Sadiku shfaqje "flash", sulmuesi nis stërvitjen me ekipin e ri

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 16:16
Armando Sadiku

Levante ka nisur stërvitjen ditën e hënë dhe pjesa më e madhe e lojtarëve i është bashkuar klubit.

Trajneri Paco Lopez ka të gjithë ekipin në dispozicion, përveç Moses Simon-it që ishte i grumbulluar me ekipin e tij në Kupën e Afrikës. 

Emri tjetër që nuk ishte shfaqur ishte sulmuesi Armando Sadiku. Elbasanasit i është komunikuar që nuk bën pjesë në planet e trajnerit Paco Lopez. Ky i fundit nuk e sheh shqiptarin si të aftë për të rivalizuar për formacion, apo të ketë minuta në La Liga. 

Kjo situatë nuk e ka penguar aspak Sadikun, pasi ka vendosur të rikthehet në Spanjë. Ai ka ndërprerë pushimet dhe është shfaqur në Valencia.

Futbollisti 28-vjeçar i është bashkuar shokëve të skuadrës në fushë dhe do të mundohet të bindë sërish trajnerin Paco Lopez pas rikthimit nga Lugano. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat