Talenti i Kosovës në Bayern Munih - Bota Sot
Talenti i Kosovës në Bayern Munih

Futboll

Talenti i Kosovës në Bayern Munih

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 12:56
Shqiptari i Kosovës në Bayern Munih

Në shtetet e ndryshme të botës jetojnë dhe veprojnë shumë shqiptar, ku kemi edhe një numër të madh talentesh nga Kosova, që po dëshmohen gjithnjë e më shumë.

Sipas mediave gjermane, “Bild”  sot pritet marrëveshja për t'u bërë zyrtare e talentit, sulmuesit Leon Dajaku.

Dajaku ka qenë pjesë e VfB Stuttgart dhe anëtar i kombëtares së Gjermanisë U-17 dhe U-18.

Kampioni i Gjermanisë ka paguar për transferimin e Dajakut 1.5 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat